1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Otobüs lastiği ve lastik basıncı nasıl değiştirilir?

Otobüs lastiği ve lastik basıncı nasıl değiştirilir?

GO Bus Wheels

Lastik basınçları güvenli bir sürüş için nasıl değiştirilmeli?

Lastik basıncı sadece bir lastiği değiştirerek kolayca sağlanabilir, ancak değiştirdiğinizde tüm lastikler aynı şekilde tepki vermez. Basınç, inç kare başına pound olarak ölçülür ve bunu herhangi bir lastik servis istasyonunda kendiniz kontrol edebilirsiniz, ancak kolay başvuru için basınç seviyeleri hakkında bir el kitabı edinmek iyi bir fikirdir. Lastiği değiştirmek için en iyi zaman, hava kaybetmeye başladığı andır. Yeni lastik takıldıktan sonra tekerleğin patinaj yapmaya devam etmemesi için lastik basıncını hızlı bir şekilde değiştirmelisiniz.

Otobüs Tekerleği Nasıl Değiştirilir?

Lastik basıncınızı kontrol etmek nispeten basittir. Sadece lastiğinizin ön camına bakın ve ne kadar hava basıncına sahip olduğunu bileceksiniz. Ardından, tekerlek tabanını kontrol edin. Tekerlek tabanı, lastiğin ne kadarının tekerleğe bağlı olduğudur. Lastik dingil mesafesine değmiyorsa, yeterli çekiş sağlamak için yeterli havayı tutuyor olmalıdır.

Yedek Lastikler Mutlaka Şişirilmiş Bir Şekilde Muhaza Edilmeli!

Otobüs lastiği basıncının nasıl değiştirileceğine dair bir başka ipucu da yedek lastiğin uygun şekilde şişirildiğinden emin olmaktır. Lastiğin tipine bağlı olarak, bir poundun sadece yarısına veya üçte birine ihtiyaç duyabilir. Patlayan bir lastiği değiştiriyorsanız, yarım kilonun üçte birini basınçta bırakmalısınız. Tabanı yerleşik bir lastiğin yarım pounddan fazla basınca ihtiyacı olacaktır.

Katlanan bir lastiğiniz varsa, iç lastik supap gövdesini kontrol etmelisiniz. Enkaz veya yağ ile tıkanmış görünüyorsa, muhtemelen normalden daha az hava basıncına ihtiyacı vardır. Öte yandan, boru jantın dışına taşarsa, büzülür ve daha fazla havaya ihtiyaç duyacaktır. Lastiği araca takmadan önce her zaman bu basınç göstergelerini kontrol etmek iyi bir fikirdir.

Uygun araçlara sahipseniz, otobüs lastik basıncının nasıl değiştirileceği zor bir iş değildir. Bunu yapmak için satın almanız gereken önemli bir şey bir lastik göstergesidir. Basınç göstergeleri çeşitli boyutlarda gelir. Lastik boyutunuza uygun bir tane satın almak isteyeceksiniz. Yerel mağazanızdan satın alamazsanız, basınç ölçerleri çevrimiçi olarak da satın alabilirsiniz.

Lastik Anahtarlarını Kaybetmeyin!

Bu görevi tamamlamak için ihtiyaç duyacağınız diğer önemli araç ise lastik anahtarıdır. Hava tahliyesi olan bir anahtar satın almak önemlidir. Çok fazla hava kullanmak, gidecek yeri olmadığı için lastiğin çatlamasına neden olabilir. Otobüs lastik basıncını doğru şekilde nasıl değiştireceğinizi öğrenmek istiyorsanız, basıncı değiştirmenize yardımcı olması için yukarıda belirtilen öğeleri satın almayı düşünmelisiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap