1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Otobüs Filosu Nasıl Kurulur?

Otobüs Filosu Nasıl Kurulur?

otobusfilosu

Bu Hatalardan Kaçının!

Otobüs ve tren şirketleri, müşteriler daha ucuz ve daha çevreci hizmetler talep ettikçe, çalışma şekillerini birden fazla şekilde değiştirmek zorunda kalıyor. Bir otobüs şirketiniz varsa veya kiralık bir otobüs işletiyorsanız, size toplu taşıma sağlamak için fosil yakıtları kullanmaya devam ederse, şirketinizin ciddi zorluklarla karşı karşıya olduğunu fark etmiş olabilirsiniz. Etkiler sadece müşterileriniz için de geçerli değil, birçok şehir ve kasaba artık yerel otobüs filolarını desteklemeye devam etmek için federal fon almak için mücadele ediyor. Bu makalede, aynı anda çevresel ayak izinizi azaltmak için çabalarken bile, müşterilerinizin beklentilerini karşılaması için taşımacılık sektörünü değiştirmeye başlayabileceğiniz bazı yollara bakacağız.

Otobüs filosu nasıl kurulur?

Mevcut otobüs filonuza bakarak ve aracın hangi yönlerinin iyileştirilmesi gerektiğine karar vererek başlayın. Sağlanan alan miktarı için çok fazla araç, çok az sürücü ve çok uzun mu var? Her bir otobüs veya trenin verimliliği nasıl optimize edilir? Bunların hepsi güvenilirlik, emniyet ve maliyet arasındaki doğru dengeyi belirlemenize yardımcı olabilecek önemli sorulardır.

Mutlaka Filonuz İçin AR-GE Çalışmaları Yapın

Hangi alanların iyileştirilmesi gerektiğini belirledikten sonra, dikkatinizi bu iyileştirmeleri nasıl sağlayacağınıza çevirmeniz gerekecek. Örneğin, her bir otobüsün daha verimli çalışmasını sağlamak için gerekli onarımları zamanında yapabiliyor musunuz? Yolcuların otobüse binerken ve inerken daha az stres yaşamasını sağlamak için aracın tasarımını iyileştirebilir misiniz? Otobüs servisinizi sık sık kullananlar için iç mekan sıcaklığını konforlu tutmanın daha iyi yolları var mı? Otobüs servisi kurmayı öğrenmek için yola çıktığınızda bu konuları göz önünde bulundurarak çözüm üretmelisiniz.

Bu işi benimsediğinizden Emin Olun

Bir otobüs filosunu nasıl kuracağınızdan emin değilseniz, sadece birkaç otobüsle küçük bir başlangıç ​​yapmayı düşünün. Bu size genişlemeden önce işlerin nasıl yürüdüğünü öğrenme ve gözlemleme fırsatı verir. Bu aynı zamanda bir otobüs servis filosunun işleyişi hakkındaki varsayımlarınızı değerlendirmenize de olanak tanır. Birkaç aylık başarılı operasyondan sonra daha büyük bir filoya genişletebilecek ve iyileştirmeler yapmaya devam edebileceksiniz.

Ulaşım Şirketlerinden Franchise’de Alabilirsiniz

Tabii ki, büyük bir franchise şirketi bazen kolay gibi görünen bir çözüm için çok fazla paraya mal olabilir. Bu yaklaşımla ilgili sorun, genellikle müşterilerinizin ihtiyaç duyduklarından çok daha büyük bir hizmet için ödeme yapıyor olmalarıdır. Öte yandan, küçük bir franchise şirketi, çok fazla otobüs veya treni kapsayacak finansal kaynaklara sahip olmayabilir. Bu durumlarda, sonunda filoya eklenmesi gerekecek ek trenler kiralamak yerine, temel bir otobüs hizmetine bağlı kalmak daha mantıklıdır. Ek araç eklemek kısa vadede daha pahalıya mal olabilir, ancak uzun vadeli tasarruflar farkı kapatabilir.

Otobüs Filosu Kurmak Ciddi Deneyim Gerektirir

Otobüs filosunun nasıl kurulacağını henüz anlamamış olsanız da bunun önemli bir konu olduğunu zaten biliyorsunuzdur. Bir şehre banliyö hizmeti veriyorsanız, otobüs ve trenlerinizin güvenilirliği işinizin başarısı için çok önemlidir. Kaliteye ve verimliliğe yatırım yapmak, işinizin mümkün olduğunca sorunsuz yürümesini sağlamanın en iyi yoludur. Bir otobüs filosunun nasıl kurulacağının temellerini anladıktan sonra, yeni otobüs ve tren satın almanın yanı sıra sürücüleri eğitmek gibi daha ilgili konulara geçebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap